Bize Ulaşın / Contact Us

Microsoft Office 365 üç yaşında!

17 / 09 / 2015 by Office, Office365 Yorum yok / No Comments

Merhaba sizlerle Microsoft Türkiye Office Pazarlama Grup Müdürü Çiğdem Kayalı‘nın Office365 Üç Yaşında yazısını paylaşmak isterim.

Çiğdem Kayalı
Office Pazarlama Grup Müdürü, Microsoft Türkiye

 

Microsoft’un güncel bulut üretkenlik platformu Office 365, Türkiye’de üç yılı geride bıraktı.

Türkiye pazarına girdikten sonra Microsoft’un en hızlı büyüyen ve en çok satışı yapılan ürünü olan Office 365, sadece Türkiye’de İsviçre nüfusuna eş değer aboneye sahip. Microsoft’un güncel bulut üretkenlik platformu Office 365; tüketiciler, öğrenciler ve kurumlar için her zaman güncel bir bulut üretkenlik hizmeti sunuyor.

Değişen ihtiyaçlara cevap veren ve düzenli güncellenen BT hizmeti Office 365; Microsoft Office masaüstü uygulamaları, Microsoft SharePoint Online, Microsoft Exchange Online ve Skype for Business’ı bir araya getiren, şirketlerin ihtiyaç duyduğu teknolojik çözümleri bir arada sunuyor.

Birkaç maddede Office 365

  • Kullanıcılarına yüksek kapasiteli e-posta alanı sunar.
  • Tüm belgelere her an her cihazdan erişilmesine imkan sağlayacak bulutta depolama alanı sunar.
  • Çalışanların iş verimliliğini yükseltmeyi hedefler.
  • Office 365 ile güvenli şekilde aynı belge üzerinde birlikte çalışılabilir.
  • Ofis dışında, hatta yolda dahi toplantıya katılıp işlerin her yerden kesintisiz devam ettirilmesine olanak sağlar.

Microsoft Türkiye’nin ticari bulut geliri yüzde 114 arttı!

Ev kullanıcılarından kurumsal müşterilere, masaüstü bilgisayardan Windows/iPad/Android tabletlere kadar, Office 365, işlerin her yerden devam edebilmesi için kullanıcılarına olanak sağlıyor. Düşük ön yatırım maliyetleriyle müşterilerine teknolojiyi hizmet olarak kullanma imkanı sunan Office 365, işletmeler arasında en popüler ürün oldu ve şu ana kadar en hızlı büyüyen ticari ürün olma başarısını gösterdi.

Microsoft Türkiye’nin 2015 yılının ikinci çeyrek göstergelerine göre ticari bulut geliri Office 365, Azure ve Dynamics sayesinde yüzde 114 arttı.

Türkiye’den satılan her iki Office’ten bir tanesi Office 365

Türkiye’de satılan her iki Office’ten bir tanesi Office 365. Office 365 iş hayatına sağladığı kolaylıklar sayesinde Türkiye’de de başarısını gösteriyor. Örnek vermek gerekirse, yeni açılan firmaların %30’u Office 365’i tercih ediyor. Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin ilk 100 listesine baktığımızda 42 firmanın Office 365 çözümünü tercih ettiğini görüyoruz.

Öte yandan, Office 365 müşterilerine %99,9 finansal destekli çalışma garantisi veriyor. 2014’ün son çeyreği itibariyle gerçekleşen çalışma oranı 99,99% oldu. Bu oran, taahhüt ettiğimiz rakamın da üzerinde. Office 365 hizmetleri kesintisiz olarak 3 yıldır Türkiye’de veriliyor. Bu da neden bu kadar çok tercih edildiğimizin en önemli kanıtı.

Neredeyse hiç spam yok!

Office 365, kurumsal müşterilerin yanı sıra akademik kurumların da öğrencilerine sunmak istediği faydalardan biri olarak görülüyor. Türkiye’de 6 milyondan fazla sayıda öğrenci Office 365’i kullanarak iş hayatına çok daha hızlı adapte olabilmekte.

Office 365’e geçenlerin spam alma oranları da %0.05’ten daha az bir seviyeyle neredeyse hiç spam alınmaması noktasında. Bilgi güvenliğine de ayrıca önem veren Office 365’in ISO 27018, 27001, FISMA, DPA, HIPAA, AB Veri Koruma Yönergeleri ve FERPA sertifikaları bulunuyor.

Microsoft’un en çok yatırım yaptığı alan Office 365

Office 365, Microsoft’un en çok yatırım yaptığı alan. Son 12 ayda 150’den fazla yeni güncelleme yayımlandı. 1 Eylül’de Türkiye’de Office for Mac’in yeni sürümü olan Office 2016 for Mac ürünümüzü Office 365 müşterilerimize Türkçe olarak sunmaya başladık. Bu bakışla Office 365 için gerçekleştireceğimiz geliştirmeler tüm hızıyla devam edecek.

Kaynak: http://blog.microsoft.com.tr/?p=27861

 

Yoruma kapandı. / Comments are closed.