Bize Ulaşın / Contact Us

Windows Vista’da kullanılabilen tüm güvenlik özelliklerinden yararlanın

16 / 01 / 2008 by Vista Yorum yok / No Comments
Bir çok değişik versiyon ile kullanıcılara sunulan Vista’nın versiyonları arasındaki farklarımı merak ediyorsanız, bu önbilgiler çok işinize yarayacak.

Windows Defender, bilgisayarınızı casus yazılımların ve diğer istenmeyen yazılımların neden olduğu açılan pencerelere, performans düşüklüğüne ve güvenlik tehditlerine karşı otomatik olarak korur.

Ebeveyn Denetimleri ile, çocuklarınızın bilgisayar kullanımına yönelik kuralları yönetebilirsiniz. Kullanıma yönelik zaman sınırlamaları ayarlayabilir, Web’e ve bilgisayar oyunlarına erişimlerini yönetebilirsiniz.

Dinamik güvenlik koruması özelliğiyle Internet Explorer 7, Web’e gözatarken hiç olmadığı kadar fazla güvenlik koruması sağlar. Internet Explorer 7, kişisel bilgilerinizi çalmaya çalışabilecek sahte Web sitelerine karşı korunmanıza yardımcı olan kimlik avına karşı koruma teknolojisini içerir.

Windows Vista Ultimate, istem dışı olarak değiştirilmiş dosya ve belgelerin önceki sürümlerini kolayca kurtarmanıza da olanak tanır. Gölge kopya dosyalarınızın önceki sürümlerini otomatik olarak arşivler; bir belgedeki değişikliği istemeden kaydederseniz veya belge bozulursa, belgenin önceki sürümünü geri yükleyerek kolayca kurtarabilirsiniz.

Bilgisayarınızda gizli ve değerli bilgiler depoluyorsanız, BitLocker Sürücü Şifrelemesi, tüm sabit sürücünüzü şifreleyerek bu bilgilerin bütünlüğünün sağlanmasına yardımcı olur. Bilgisayarınız kaybolduğunda, çalındığında veya artık kullanılmadığı durumlarda bile bu bilgilere yalnızca siz erişebilirsiniz.

Standart kullanıcı hesapları kullanarak, çocuklarınızın bilgisayarınızı kullanmalarına iç huzuruyla izin verebilir ve kötü amaçlı yazılım yükleme ya da bilgisayarda zararlı olabilecek değişiklikler yapma risklerini azaltabilirsiniz.
Büyük önem taşıyan ilk savunma hattını sağlayın. Daha akıllı, daha kolay yapılandırılan ve otomatik çalışan Windows Güvenlik Duvarı, çeşitli kötü amaçlı yazılımlara karşı korunmanıza yardımcı olur.

Şifreleme Dosya Sistemi, paylaşılan belgeleri parola korumalı yapmanıza olanak vererek önemli bilgi ve verilerin şirket dışında paylaşılmasını engeller.

Windows Vista Ultimate, bir ağ etki alanına katılma desteği içerir; ağ etki alanı, işletmelerdeki bilgisayarlar için geliştirilmiş güvenlik ve yönetilebilirliğe olanak veren standart bir işletme ağı özelliğidir. Windows Vista Ultimate ayrıca Grup İlkesi desteği içerir. Böylece, sistem yöneticileri kablosuz ağ ayarlarını, çıkartılabilir depolama aygıtlarını, yazıcıları, Internet Explorer’ı ve hatta güç yönetimi ayarlarını merkezi ve otomatik olarak yapılandırarak zaman kazanabilir ve güvenlik risklerini azaltabilir. Ayrıca, Windows Vista Ultimate sürümü, Windows Vista Business ve Windows Vista Enterprise sürümlerinde bulunan temel BT altyapısını içerir; böylece, işletmenizle birlikte bilgisayarlarınız ve BT altyapınız da gelişebilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kontrol / Control * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.